Родовища граніту в Україні

        Кожне родовище граніту є унікальним та неповторним. Сама природа протягом століть створювала цей камінь, який серед всіх природних за своєю міцністю поступається лише алмазу. Україна є одним зі світових лідерів у розробці гранітних родовищ, тому наша компанія може пропонувати велику разноманітність граніту різних кольорів та відтінків.

ОСНОВНІ РОДОВИЩА

Покостівське
Комерційна назва — Grey Ukraine

Знаходиться біля села Покостівка Житомирського району Житомирської області. Граніт цього родовища видобувається переважно у вигляді гігантських блоків, що дозволяє виготовляти цільні вироби великого розміру. Дуже добре піддається термообробці, а полірована поверхня цього каменю виглядає практично дзеркальною. 1 м3 покостівского граніту важить 2740 кг, величина ця майже постійна, тому що структура каменю дуже мало змінюється від партії до партії. Завдяки першому класу радіоактивності застосовується у всіх видах рабіт, як внутрішніх, так і зовнішніх. Один з найпопулярніших видів граніту в Україні.

 

Один з виходів станції Харківського метрополітену «Університет»

Дідковичське
Комерційна назва —
Star of Ukraine

Родовище цього граніту знаходиться біля села Дідковичи Коростенського району Житомирської області. Належить до першого класу радіоактивності — усі види робіт. Щільність 2675 кг/м3. Відрізняється високим вологопоглинанням. Середньозерниста структура цього каменю нагадуєт щось середнє між зірками та невеликими кляксами, завдяки чому гранит і отримав свою назву — «Зірка України». Колір та відтінок каменю значно змінюється, він може бути від світло-рожевого до темно-коричневого.

Маславське
Комерційна назва — Verde Oliva

Розташоване це родовище біля села Суха Воля Володарськ-Волинського району Житомирської області. Відмінною особливістю цього граніту є його плавні, м’які переходи у відтінках, які варіюються від зеленого з чорними вкрапленнями до оливкового. Виглядає такий камінь благородно та аристократично, що в свою чергу впливає і на ціну, бо маславський граніт єдиний у своєму роді у нашій країні. Щільність — 2710 кг/м³. Має перший клас радіоактивності, що дозволяє застосовувати його у внутрішніх та зовнішніх облицювальних роботах. Відмінно виглядає у парках та скверах.

Лезниківське
Комерційна назва — Maple Red

Розташоване між селами Лезники та Червоногранітне, Володар-Волинський район Житомирської області. Один з найміцніших червоних гранітів, щільність 2650 кг/м3. В межах одного родовища існує 3 кар’єри, які відрізняються кольром та структурою видобуваємого каменю — від малинового до майже коричневого. Маючи перший клас радіоактивності, цей граніт без перебільшення здобув світове визнання, тому що може застосовуватися у будь-яких видах робіт. Облицювання станцій метрополітену усього колишнього СРСР, фасади будівль багатьох європейських міст. Усі ці об’єкти виглядають красиво та багато, через що зростає і вартість цього каменю. Але все ж таки незважаючи на це він залишається популярним як за кордоном, так і в Україні.


Букінське
Комерційна назва — Bukinske

Це родовище знаходиться недалеко від села Буки Малинського району Житомирської області. Букінський камень — різновид граніту габбро, який дуже широко застосовується для виготовлення виробів ритуального характеру. Головна відмінна особливість — мінімальна кількість вкраплень, однотонна мілкозерниста структура. Таке поєднання дає практично ідеальний чорний колір при поліровці цього каменю, а наприклад портрет, награвірованний на пам’ятнику, ніби «оживає». Щільність букінського граніту дуже висока, від 2810 до 3210 кг/м3. Відноситься до першого класу радіоактивності — дозволені усі зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи з цього матеріалу без обмежень.


Василівське

Комерційна назва — Ukrainian Autumn

Розташовується родовище цього граніту біля села Кам’яна Гора Коростенського району Житомирської області. Щільність в межах 2680-2685 кг/м3, а перший клас радіоактивності дозволяє застосовувати камінь для екстер’єрних та інтер’єрних робіт без будь-яких особливих обмежень. Свою назву «Українська осінь» Василівський граніт отримав через своє надзвичайно красиве поєднання кольорів, а саме рівномірного розподілу темно-зелених, коричневих та чорних тонів. Така палітра робить привабливим цей камінь не лише в Україні, але й далеко за її межами.

Капустинське

Комерційна назва — Rosso Santiago

Одне з небагатьох відомих родовищ не на території Житомирської області. Знаходиться біля села Кам’яній Міст Новоукраїнського району Кіровоградської області, а свою назву отримало від залізничної станції Капустіно, що знаходиться поруч. Граніт цього родовища легко впізнати. Він дуже масово використовувався у ХХ столітті, в кінці 90-х попит на нього трішки впав, однак в теперешній час цей камінь використовується практично всюди, популярний в приватному будівництві. Практично кожен українець бачить Капустинський граніт кожен день — у тому чи іншому вигляді він присутній у облицюванні парків, будівль, станцій метрополітену, площ та у багатьох інших місцях. Все це можливо завдяки першому класу радіоактивності каменю, яка дозволяє використовувати його у всіх видах оздоблювальних робіт. Має достатньо високу щільність — 2700 кг/м3. У теперешній час Капустинський граніт — найпопулярніший граніт червоних відтінків.

Станція Дніпровського метрополітену «Вокзальна»

Токівське

Комерційна назва — Carpazi

Географічне розташування родовища — село Ток Апостолівського району Дніпропетровської області. Граніту надано другий клас радіоактивності, що обмежує його використання. Може застосовуватися лише для зовнішнього оздоблення. Цей камінь володіє відмінними фізико-хімічними властивостями. Маючи не надто велику щільність (2670 кг/м3), токівський граніт дуже міцний, відмінно переносить різкі перепади температури. Це родовище є одним з наибільших в Україні, тому партії каменю можуть трохи відрізнятися. Основний колір — світло-кавовий, без явних вкраплень інших відтінків.

 

Пам’ятник Івану Франку у Львові